Stříbro
Již ve starých kulturách bylo stříbro vzhledem ke své snadné kujnosti a tavitelnosti používáno k výrobě šperků a kultovních předmětů. Od starověku se stříbro používá i k tzv. stříbření vody, jež vodu oživuje a zbavuje ji bakterií. Antibakteriální účinky stříbra začala využívat medicína po objevu koloidního stříbra začátkem dvacátého století.
Stříbro svým vlivem spadá pod centrum základu, ovlivňuje však i centrum čela a temene. Zpomaluje proces stárnutí obnovou buňek a oživováním celkového nervového systému. V nouzi, v oslabení či ve stáří aktivuje veškerou duševní a fyzickou energii k udržení hladkého chodu životně důležitých orgánů, k zachování života. V centru čela a temene podporuje meditaci, prohlubuje fantazii a cílevědomost. Tiší rozčílení a záchvaty hněvu, stejně jako následné pocity provinění a lítosti. Učí nás, že jedině pokorou, trpělivostí a přirozeným životem v souladu s rytmem přírody získáme vnitřní klid, který nám umožní v lásce a v moudrosti naplnit naše osudová životní poslání.
Zdravotně podporuje vegetativní nervový systém, čímž současně reguluje a uvádí do harmonické rovnováhy funkce takřka všech orgánů těla. Reguluje činnost žláz. Mírní bolesti, tiší horečky a u těhotných žen ranní stavy nevolnosti. Posiluje slabost močového měchýře. Oslabuje záchvaty epilepsie. Při zranění, zánětech a popáleninách přikládáme stříbro přímo na postižená místa. Stříbro posiluje léčebný potenciál všech drahých kamenů.